Konkurs ekologiczny „Oszczędzam wodę – walczę z suszą”

15 czerwca 2021r. Starosta kielecki Mirosław Gębski i członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana wręczyli nagrody laureatom ekologicznego konkursu „Oszczędzam wodę – walczę z suszą”.
 Konkurs miał na celu zwrócić uwagę uczniów na rolę wody w życiu człowieka, roślin, zwierząt i ugruntować wiedzę na temat oszczędzania wody. W codziennym życiu rzadko zastanawiamy się nad problemem dostępności, ilości i jakości wody, dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat pozyskać odpowiednią wiedzę na ten temat i wyrobić w sobie właściwe nawyki – mówił Mariusz Ściana członek Zarządu Powiatu w Kielcach.
Ogromnie się cieszymy, że na te tematy  nie są obojętni nasi uczniowie. Prace plastyczne, jakie powstały na konkurs są pokłosiem udziału placówki w Programie edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi- dla siebie”.

W zacnym gronie laureatów konkursu znalazły się nasze uczennice:

Pierwsza grupa wiekowa:
II miejsce – Kinga Gos, kl. IV
Druga grupa wiekowa:
II miejsce- Justyna Cieszyńska, kl. VIII
III miejsce – Julita Petelicka, kl. VIII
Wyróżnienie – Inga Skrzeczowska, kl. VIII

Gratulujemy młodym artystkom i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do fotorelacji!