Egzamin na kartę rowerową 2021 r.

Dnia 22.06.2021r. na terenie Szkoły Podstawowej im J. Piłsudskiego w Rykoszynie odbył się egzamin na kartę rowerową.
Zaproszenie na egzamin przyjął przedstawiciel policji st. sierżant Bartosz Dziewięcki.
Przed przystąpieniem do egzaminu praktycznego uczniowie musieli zmierzyć się z egzaminem z części teoretycznej, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzanie znajomości znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania pojazdem w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Część praktyczna egzaminu
polegała na prawidłowym wykonaniu następujących zadań: sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze, przygotowanie do jazdy, ruszanie
z miejsca, wsiadanie i zsiadanie z roweru, utrzymanie równowagi, utrzymanie kierownicy jedną ręką, jazda do przodu po prostej i łukach, jazda po łukach w kształcie cyfry 8, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonych miejscach, prawidłowe wykonywanie manewrów na drodze. Uczniowie, którzy wykazali się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zaprezentowali swoje umiejętności w jeździe na rowerze, uzyskali wynik pozytywny. Do egzaminu przystąpiło 23 uczniów z klas V i VI.

Dziewięcioro uczniów pomyślne przebrnęło przez egzamin teoretyczny i praktyczny i Ci uczniowie otrzymają KARTĘ ROWEROWĄ – „pierwsze swoje prawo jazdy”.

Serdecznie gratulujemy !

Zapraszamy na fotorelację!