Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Po roku ciężkiej i zupełnie innej niż do tej pory pracy zakończyliśmy 25 czerwca 2021 rok szkolny. Ciągła niepewność co do tego, jak będzie wyglądał każdy następny dzień, wyzwania jakie postawiła przed nami nauka zdalna, obawy co do tego, jak będzie wyglądał powrót do szkoły zniknęły. W dniu zakończenia widać było tylko uśmiechnięte i zadowolone twarze z niecierpliwością oczekujące na świadectwa i nagrody.

Pani Dyrektor przywitała uczniów, podziękowała im za mijający rok, podkreśliła, że obfitował on w wiele wyzwań i gdyby nie wspólna ciężka praca nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników obsługi nie udałoby nam się im sprostać. Wychowawcy razem z Panią Dyrektor rozdali świadectwa, nagrody i dyplomy wszystkim uczniom.

Zakończenie roku to czas pożegnań, mury naszej szkoły opuściła klasa VIII, uczniowie klas VII pożegnali swoich starszych kolegów, wręczyli im upominki i wspólnie z nimi przygotowali program artystyczny. Był to moment wzruszający, ósmoklasiści zamknęli pewien rozdział w swoim życiu i już od września zmierzą się z kolejnymi wyzwaniami. Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, trzymamy za Was kciuki!

Podczas zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy również odchodzącą na emeryturę panią Martę Kotwicę, wieloletniego pracownika naszej szkoły, wspaniałego nauczyciela pełnego pasji i zaangażowania w swoją pracę. Wszystkim trudno było ukryć wzruszenie, ponieważ pani Marta jest jednym z filarów naszej szkoły, to ona kształtowała pokolenia uczniów z Rykoszyna, rozbudzała w nich pasję i zamiłowanie do języka polskiego, przygotowywała do egzaminów, konkursów, olimpiad. Dziękujemy za wszystko!

Wakacje czas zacząć!!! Życzymy uczniom, rodzicom  udanego i bezpiecznego odpoczynku! Widzimy się 1 września!

Fotorelacja z uroczystości!!!