Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

1995 roku po raz pierwszy obchodzono Światowy Dzień Pamięci z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych.
2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

W tym roku i nasza szkolna społeczność włączyła się w obchody Dnia Pamięci. W ramach działań wynikających z realizacji projektu „Droga z klasą”, którego organizatorem jest Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, uczniowie
z klas IV – VII wzięli udział w szkolnym konkursie „Stop Wypadkom Drogowym”. Wykonali plakaty i hasła reklamowe mające na celu propagowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Co roku ginie w wypadkach pond milion osób. Tak przedstawiają się statystyki, ale to tylko liczby, za którymi ukryte są dramaty ludzi (rodzin, poszkodowanych i sprawców). Niezależnie od tego, w jaki sposób korzystamy z drogi, czy to w charakterze pieszego, czy kierującego, zawsze powinniśmy pamiętać, że nasze zachowanie, koncentracja i podejmowane decyzje wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, co nierozerwalnie wiąże się ze zdrowiem i życiem człowieka.

Apel naszych uczniów – foto relacja!!!
Hasła naszych uczniów!!!