X jubileuszowa NOC BIOLOGÓW

8 stycznia 2021r. odbyła się X jubileuszowa
NOC BIOLOGÓW z hasłem przewodnim „CZŁOWIEK I MIKROORGANIZMY”. Organizatorem wydarzenia był Instytut Biologii UJK w Kielcach – forma zdalna.
Nasi uczniowie zostali zaproszeniu do udziału w tym wydarzeniu. Czekała na nich ciekawa oferta programowa w przestrzeni wirtualnej: interesujące wykłady, aktywizujące warsztaty tematyczne, fascynujące pokazy, intrygujące konkursy. Należy podkreślić, że był to czas ferii zimowych, a więc wolny od zajęć edukacyjnych dlatego z tym większą radością odnotowano zaciekawienie tematem wśród młodzieży. Potwierdzeniem tego są wypowiedzi uczniów i nadesłana przez nich fotorelacja.
W ramach Nocy Biologów ogłoszony został również konkurs w dwóch grupach wiekowych. Naszą placówkę reprezentowali:
Grupa I
Temat: „Z higiena za pan brat – gdzie były, co robiły Twoje ręce?
Blanka Strychalska, klasa I – z radością informujemy, że uzyskała wyróżnienie w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy.
Grupa II
Temat: „Choroby brudnych rak”
Oliwier Głuch , klasa VI
Diana Gos, kl. VIIb
Piotr Szafulski, kl. VIIb
Gabriela Pietrzykowska, kl. VIII
Wszyscy uczniowie otrzymali Certyfikat.

Link do prac konkursowych (kliknij tutaj)
Link do fotorelacji z wydarzenia (kliknij tutaj)

„ZDROWE, SMACZNE, KOLOROWE – KUPUJĘ PRODUKTY KRAJOWE”

ZDROWE, SMACZNE, KOLOROWE – KUPUJĘ PRODUKTY KRAJOWE”
Pod tym hasłem kryje się konkurs plastyczny organizowany na szczeblu wojewódzkim, którego organizatorem był oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach. Celem konkursu było budowanie świadomości zakupowej poprzez zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno-spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców, a co za tym idzie na kształtowaniu patriotyzmu konsumenckiego. Na konkurs wpłynęło 387 prac.
Z ogromną dumą informujemy, że wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły – Bartosz Wnuk z klasy V, który uplasował się na II miejscu.

Nagrodę Bartoszowi wręczył Jacek Toś, Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Kielcach gratulując mu zwycięstwa, do których i my się przyłączamy, życząc młodemu artyście wielu sukcesów w przyszłości.