Przyjaciele zwierząt

Pod takim hasłem uczniowie klas 0-III przystąpili do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Na początku realizacji programu dzieci poznawały ciekawostki z życia zwierząt dziko żyjących i pomocy udzielanej zwierzętom w trudnym, zimowym okresie. Odbyły się również pogadanki na temat sposobów opiekowania się domowymi zwierzętami.
W tym czasie każdy dbał o dokarmianie ptaszków w swoich przydomowych karmnikach.
W kolejnym etapie wybierały formę pracy a następnie z pomocą rodziców wykonywali je. W ostatnim tygodniu projektu uczniowie klasy III zorganizowali wystawę swoich prac – było co podziwiać! Wykonawcy prezentowali swoje „dzieła” przed młodszymi kolegami.
Etap szkolny mamy za sobą, teraz czekamy na finał. Trzymamy kciuki za naszych małych ekologicznych artystów!

Galeria zdjęć!!!

BAL KARNAWAŁOWY

W czwartek 11 lutego, pani dyrektor Agata Skalska rozpoczęła bal karnawałowy w naszej szkole, życząc uczniom miłej i udanej zabawy. Nawiązała również do tradycji tłustego czwartku.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele atrakcji, emocji i wrażeń. Pięknie udekorowany korytarz i muzyka zachęcały do wspaniałej zabawy. W szkole pojawili się piraci, kowboje, czarodzieje, policjanci. Były też wróżki, księżniczki, motyle i kotki. Uczniowie klasy drugiej,
z wielkim zaangażowaniem, wykonali ciekawe portrety wybranych postaci bajkowych oraz swoich kolegów i koleżanek. Były korowody, kółeczka, oraz różne konkursy: pokaz mody, przechodzenie pod liną, zabawa z krzesełkami i wiele innych zabaw.
Wszyscy bawili się znakomicie. Na zakończenie zabawy pani dyrektor Agata Skalska poczęstowała uczestników balu karnawałowego pysznym pączkiem z okazji tłustego czwartku.

Galeria zdjęć!!!