Święto Konstytucji 3 Maja

„Witaj majowa jutrzenko…”

Społeczność naszej szkoły uczciła Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV, VII, VIII b oraz Zespół „Skowroneczki” przygotowali uroczystą akademię upamiętniającą ten doniosły moment naszej historii. Młodzi artyści przypomnieli swoim kolegom i koleżankom dlaczego uchwalenie konstytucji było dla Polski i Polaków tak ważnym i przełomowym momentem.

Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i rodzice w asyście pocztu sztandarowego wzięli również udział 3 maja o godz. 10:00 w uroczystej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Rykoszynie, a po nabożeństwie wspólnie przemaszerowali złożyć kwiaty i znicze pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Naszego pocztu sztandarowego nie mogło również zabraknąć na gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 maja, które odbywały się w Piekoszowie o godz. 12:00.