Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie Roku Szkolnego odbyło się w tym roku w dn. 24 czerwca. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Rykoszynie. Następnie uczniowie klas 0 – 3 pożegnali się ze szkołą na czas wakacji. Po krótkiej przerwie swoje świadectwa, nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominki od pani Dyrektor odebrali również uczniowie klas 4 – 8.

Był to również czas pożegnań, społeczność szkolna reprezentowana przez klasę VII przygotowała życzenia i krótki program artystyczny dla klasy VIII a i VIII b, które opuściły już mury naszej szkoły.

Ogromne wzruszenie towarzyszyło również przy pożegnaniu wieloletniego pracownika naszej szkoły, pani Bożeny Walczak, która odchodzi w tym roku na emeryturę. Grono Pedagogiczne z panią Dyrektor, uczniowie i rodzice życzyli pani Bożence wszystkiego co najlepsze na kolejnym etapie w jej życiu.

Zakończenie Roku swoją obecnością uświetnił również Radny Gminy Piekoszów pan Zdzisław Grosicki.

Przed uczniami dwa miesiące wakacji, zasłużonego odpoczynku po ciężkiej dziesięciomiesięcznej pracy. W imieniu Dyrektora, Nauczycieli życzymy wszystkim bezpiecznych, radosnych, pełnych podróży, nowych wrażeń wakacji! Bawcie się wyśmienicie i do zobaczenia we wrześniu!!!

Stypendia Wójta Piekoszowa

Po raz kolejny w naszej gminie przyznano stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek zainicjował powstanie takiej formy nagrody dla uczniów, którzy mają średnią powyżej 5,5 oraz wzorowe zachowanie.
Stypendia rozdano 19 czerwca podczas „Mega Mocy  Piekoszowa”, okazało się, że nasza gmina obfituje w uzdolnionych uczniów. Stypendystów było bardzo wielu, również nasza szkoła miała swoją reprezentację:

• Piotr Szafulski  z klasy VIII b
  • Magdalena Wijas z klasy VIII b
  • Oliwier Głuch z klasy VII,
  • Nadia Lesiak z klasy VII
  • Natalia Głuch z klasy VI
  • Kordian Sobczyk z klasy V
  • Jakub Włodarczyk z klasy V

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zdobędziecie nagrody, a nasza szkolna reprezentacja będzie jeszcze liczniejsza! Pragniemy pogratulować rodzicom naszych stypendystów, że mają tak uzdolnione i pracowite dzieci, które napawają dumą naszą szkolną społeczność!
Galeria zdjęć!!!

Egzamin próbny dla klasy VII

Uczniowie klasy VII w dniach: 20, 21 i 22 czerwca zmierzyli się z próbnym Egzaminem Ósmoklasisty. Z zachowaniem wszystkich procedur i zasad przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Choć była to tylko próba, siódmoklasistom towarzyszyły emocje i stres.