XXII DZIEŃ PAPIESKI

16 października  przypadł w Polsce XXII Dzień Papieski. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło “Blask Prawdy”. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Wydarzenie przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zaś w tym roku dokładnie w 44. rocznicę wyboru. Święto to powstało w 2001 r. dzięki Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wybór Polaka na papieża był wielkim wydarzeniem na całym świecie, a szczególnie w Polsce. Dlatego też każdego roku 22 października, w rocznicę inauguracji jego pontyfikatu (22.10.1978r.), obchodzimy wspomnienie świętego Jana Pawła II.

Nasza społeczność uczniowska włączyła się w obchody tych wydarzeń i wykonała pod kierunkiem pani Iwony Wijas szereg różnych działań.  We wszystkich klasach została przypomniana postać Papieża Polaka i odśpiewana jego ulubiona pieśń „Barka”. Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne na temat: „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, z których powstała piękna wystawa. Przeprowadzony został także międzyklasowy test wiedzy o świętym Janie Pawle II (kl. V-VIII). Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VIII, których reprezentowali Oliwier Głuch, Izabela Kasprzyk i Weronika Terelak. Pani Dyrektor Agata Skalska podziękowała wszystkim uczniom za zaangażowanie, a zwycięzcom pogratulowała i wręczyła nagrody.

Galeria prac !!!