SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

„O, Nocy Święta, tak oczekiwana, która na zawsze zjednoczyłaś Boga i człowieka! Na nowo zapalasz w nas nadzieję. Wzbudzasz w nas pełen zachwytu podziw”.

Tymi słowami św. Jana Pawła II rozpoczęła się w dniu 21 grudnia  uroczysta akademia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.
W progi naszej szkoły zawitali wyjątkowi goście: Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, Ksiądz Proboszcz parafii Rykoszyn Tadeusz Lalewicz, Dyrektor SZPOZ w Piekoszowie Sławomir Sobański, przedstawiciele Zakładu Nordkalk Miedzianka p. Anna Ciołak i p. Konrad Nieszczankowski, Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych Justyna Robak, sołtys wsi Rykoszyn Waldemar Kotwica, przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie Grażyna Kłos, a także rodzice naszych uczniów.
Zgodnie z tradycją punktem kulminacyjnym spotkania były Jasełka pt. „Noc nad Betlejem”, przedstawione przez uczniów klasy III przy współudziale chóru szkolnego.

Mikołajkowo-gwiazdkowy wyjazd do kina

Wychowawcy klas VI, VII i VIII: Paweł Wijas, Jacek Zajkowski i Sylwia Giemza zabrali swoich wychowanków  w ramach obchodów Mikołajek do kina. Uczniowie mieli okazję zobaczyć drugą część „Avatara”. W niezwykle komfortowych warunkach sali dream, przez ponad trzy godziny, podziwialiśmy przepiękny świat  Pandory.  Wrażenia były niesamowite, uczniowie z zadowoleniem opuszczali salę kinową i już nie mogą się doczekać kolejnej części.