Wycieczka szkolna w Pieniny

W dniach 1 i 2 czerwca uczniowie z klasy IV, V, VI wraz z nauczycielami Beatą Szwarc, Jolantą Świebodzką i Teresą Piotrowską udali się na dwudniową wycieczkę w Pieniny.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy XIV wieczne ruiny zamku  w Czorsztynie, jednej  z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Następnie przeprawiliśmy się statkiem po jeziorze Czorsztyńskim do Niedzicy, podczas której podziwialiśmy góry, ruiny zamku Czorsztyńskiego, Pieniński Park Narodowy. Przeszliśmy również koroną zapory w Niedzicy. Potem udaliśmy się na spływ pontonowy Dunajcem do Krościenka. Zobaczyliśmy największe atrakcje turystyczne Pienin m.in. Marcelową Górę, a także perłę Pienin, czyli Trzy Korony. Cała trasa liczyła około 20 km. i zajęła nam ok. 2,5 godziny. Drugiego dnia przeszliśmy przez Wąwóz Homole, odwiedziliśmy bacówkę, gdzie wyrabia się regionalne sery. Kolejne godziny upłynęły nam na wjeździe kolejką krzesełkową na Palenicę (722 m, z góry rozciąga się piękny widok na Pieniny i  Beskid Sądecki) i na zwiedzaniu  najważniejszych atrakcji Szczawnicy.

Wycieczka dostarczyła nam wiele emocji i wrażeń. Uczniowi byli zachwyceni. Mogliśmy zobaczyć wiele interesujących miejsc i wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Laboratoria przyszłości

Uczniowie na lekcjach korzystają z oprogramowania Corint. Jest to  program edukacyjny który może służyć np.  nauce geometrii poprzez prezentację figur, ich opisu, a także niezwykle przydatnych modeli 3D. Dzięki nim w łatwy sposób można sobie wyobrazić dane figury, bez konieczności prób rysowania ich w zeszycie. Pozwala lepiej opanować zagadnienia z różnych przedmiotów, szczególnie matematyczno – przyrodniczych.