II GMINNY KONKURS WIEDZY o UNII Europejskiej

24 kwietnia w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie, która przygotowała konkurs we współpracy z Biblioteką Centrum Kultury w Piekoszowie. Patronat nad konkursem objął Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. W wydarzeniu uczestniczyła także przedstawicielka Europe Direct – p. Monika Zawierucha.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali siedem zadań rozmieszczonych na specjalnie przygotowanych stacjach. Drugi etap miał formę quizu, podczas którego uczniowie samodzielnie wybierali pytania i udzielali na nie odpowiedzi.

W rywalizacji wzięły udział drużyny z pięciu szkół podstawowych: z Rykoszyna, Łosienia, Micigozdu, Zajączkowa oraz Szczukowskich Górek.

I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Rykoszyna, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Micigozdu, natomiast III miejsce przypadło Szkole Podstawowej ze Szczukowskich Górek. Wyróżnienie otrzymały szkoły z Łosienia oraz Zajączkowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Nikola S., Wojciech Ł. oraz Jakub Ch.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom szerokiej wiedzy oraz zaangażowania, a także dziękujemy za udział w konkursie!

FOTO

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Przejdź do treści