9 MAJ – DZIEŃ EUROPY

Obchody Dnia Europy, który przypada na 9 maja, rozpoczęliśmy w tym roku od uczestniczenia w Europejskiej Grze Miejskiej, zorganizowanej przez Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan, instytucji prowadzącej Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Kielce. Przedstawiciele klas VII i VIII, reprezentując naszą szkołę, mieli za zadanie wykazać się wiedzą nt. Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji europejskich i wykorzystania funduszy unijnych w województwie świętokrzyskim, „zdobywając” kolejne punkty w Kielcach, zgodnie z otrzymanymi wskazówkami na mapie. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, a przy okazji bardzo dobrze się bawili.

Kolejnym punktem obchodów Dni Europy była, przygotowana przez uczniów klasy VIII b, akademia podczas której zapoznali zebranych kolegów i koleżanki z wiedzą na temat Unii Europejskiej, a także państw do niej należących. W tym roku na Dzień Europy nakłada się także okrągły, XV jubileusz przystąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej. Wszyscy zebrani uczniowie odśpiewali Hymn Unii Europejskiej – „Odę do radości”.

W naszej szkole gościliśmy również przedstawicielkę Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Panią Karolinę Jagielską, która w ciekawy sposób przedstawiła nam informacje na temat Unii Europejskiej. Najsympatyczniejszym zaś momentem, było pojawienia się Syriusza , maskotki UE, który wspólnie z dziećmi wybrał się w podróż po państwach europejskich. Nad przygotowaniem do obchodów Dnia Europy czuwały panie Jolanta Marzec i Joanna Kowalska.

Galeria zdjęć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *