AKCJA CHARYTATYWNA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Grudzień był miesiącem, w którym została zorganizowana akcja charytatywna. Celem inicjatywy było zebranie karmy i środków sanitarnych na rzecz SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KIELCACH. W ramach przeprowadzonych działań wszyscy kochający zwierzęta i wrażliwi na ich potrzeby: uczniowie, rodzice i nauczyciele i przyjaciele szkoły mogli aktywnie włączyć się w pomoc. Zgromadzone dary zostały przekazane na ręce Weroniki Sobańskiej i Bartosza Mrozika – pracowników schroniska, który przybyli do nas w środę 13 grudnia 2023r.

Zapraszamy do galerii ????
Akcja odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego SP im. J. Piłsudskiego w Rykoszynie: Amelii Podsiadły i Mai Lotko, Oliwii Milewskiej, Tomasza Grabowskiego, Radosława Gosa, Wojciech Łapota, Jakuba Chodynickiego pod opiekunów J. Świebodzkiej i A. Trojanowskiej – Skowron i oczywiście za zgodą Dyrektora szkoły – Pani Jolanty Laskowskiej.

Schronisko jest domem dla wielu bezdomnych kotów i psów: mniejszych i większych, kundelków, dachowców i rasowych zwierząt. Niektóre z nich są energiczne, radosne i urocze, inne bardziej nieśmiałe z pełnymi rezygnacji oczami, ale wszystkie łączy, to samo pragnienie – wszystkie czekające na pomoc od mądrych i dobrych ludzi z wielkimi sercami.
Wszystkim dobroczyńcom – uczniom, rodzicom, nauczycielom, przyjaciołom szkoły i całej społeczności szkolnej, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.
Ponadto informujemy, że istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu i oczywiście serca podczas wyprowadzania psiaków na spacery – do czego gorąco zachęcamy.
W imieniu zwierzaków bardzo prosimy o pomoc. Jeśli możesz dać dom, któremuś z podopiecznych schroniska – nie wahaj się. Jeżeli natomiast chciałbyś pomóc, ale nie masz możliwości fizycznego zaadoptowania zwierzaka – możesz zostać jego „wirtualnym opiekunem”. Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: https://schronisko-dyminy.pl/wirtualna-adopcja/

Te wpisy mogą Cię zainteresować