Akcja charytatywna dla bezdomnych zwierząt

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna pod hasłem „Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt”. Celem inicjatywy było udzielenie pomocy bezdomnym zwierzętom ze SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W DYMINACH. Przez cały czas trwania akcji do oznaczonych kartonów zbierano karmę suchą, przede wszystkim dla kotów, ale też dla psów. Ponadto z inicjatywy uczennicy klasy VIII Nadii Lesiak został zorganizowny kiermasz słodkości, z którego całkowity dochód został przekazany na potrzeby schroniska. W ramach przeprowadzonych działań wszyscy kochający zwierzęta i wrażliwi na ich potrzeby uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły aktywnie włączyli się w pomoc. Zgromadzone rzeczy i datki zostały przekazane przez Dyrektor Agatę Skalską na ręce pracownika schroniska, który przybył do nas w czwartek 22 grudnia 2022 r.
Zapraszamy do galerii 😊

Odnieśliśmy ogromny sukces, zebrano kilka kartonów karmy oraz kwotę 700 zł ze słodkiego kiermaszu. W akcję zaangażowali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Maja Lotko z klasy VII i Wiktoria Wychowaniec z klasy VIII oraz wszyscy uczniowie klasy VIII. Nad przebiegiem akcji czuwały opiekunki SU: Beata Szwarc i Jolanta Świebodzka we współpracy z Sylwią Giemzą.

Wszystkich informujemy, że istnieją rozmaite sposoby na wspieranie schroniskowych pensjonariuszy, od zapewnienia domu tymczasowego, przez udzielanie pomocy finansowej oraz rzeczowej po wolontariat polegający m.in. na poświęcaniu własnego czasu i oczywiście serca podczas wyprowadzania psiaków na spacery – do czego gorąco zachęcamy.

W imieniu zwierzaków bardzo prosimy o pomoc. Jeśli możesz dać dom, któremuś z podopiecznych schroniska – nie wahaj się. Jeżeli natomiast chciałbyś pomóc, ale nie masz możliwości fizycznego zaadoptowania zwierzaka – możesz zostać jego „wirtualnym opiekunem”. Adoptując psa czy kota wirtualnie, wspomagasz finansowo jego utrzymanie. Szczegóły dostępne są na stronie: https://schronisko-dyminy.pl/wirtualna-adopcja/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *