BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

9 listopada 2022r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach – aspirant Alicję Bartłomiejczak i sierżanta sztabowego Tomasza Kilmczewskiego. Gości powitała Pani Teresa Piotrowska w zastępstwie za nieobecną Panią Dyrektor – Agatę Skalską.
Głównym celem spotkania było wyposażenie uczniów w wiedzę dotyczącą szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas prelekcji zostały poruszone następujące zagadnienia:

  • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
  • Kontakty z nieznajomymi
  • Bezpieczne korzystanie z Internetu i konsekwencje wynikające z niewłaściwych zachowań (np. obraźliwe wpisy na portalach społecznościowych, komentarze pod zdjęciami itp.)

Zapraszamy do fotorelacji!!!

Podczas spotkania uczniowie usłyszeli wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. Sami też wykazali się dużą znajomością omawianych treści. Udział w spotkaniu wyposażył uczniów w wiedzę na temat rozpoznawania hejtu. Ponadto policjantka uświadomiła młodzieży, że w sieci nikt nie jest anonimowy i nawet samo dodanie nienawistnego postu na portalu społecznościowym, czy forum internetowym może wydawać się z pozoru niegroźne, to niesie jednak za sobą ogromne konsekwencje przede wszystkim w przypadku ofiar hejtu. Uczniowie zyskali wiedzę o odpowiedzialności karnej młodych ludzi za tego rodzaju czyny. Dowiedzieli się również, że korzystając z Internetu zawsze należy pamiętać o tym, aby nie robić w sieci tego, czego nie zrobiłoby się w realu. Przyjęcie takiej zasady pomoże w świadomym i bezpiecznym funkcjonowaniu w social mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *