BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

W czwartek 26 września gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza policji- sierżanta sztabowego Eryka Kwietnia z Posterunku Policji w Nowinach.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9.00. Gościa powitała Pani Dyrektor, prosząc zgromadzone dzieci o szczególną uwagę i zapamiętanie wszystkiego, co usłyszą, tak aby mogły później wykorzystać zdobyte wiadomości.
Tematyka szkolenia dotyczyła dwóch obszarów z zakresu bezpieczeństwa i wynikała z realizowanego w szkole Projektu „Razem dla bezpieczeństwa w powiecie kieleckim”.
 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
 „Bezpieczne korzystanie z Internetu i konsekwencje wynikające z niewłaściwych zachowań (np. obraźliwe wpisy na portalach spłecznościowych)”.

Galeria zdjęć!!!


W pierwszej grupie uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych wraz z wychowawcami. Policjant podczas prelekcji poruszał tematy bezpiecznego korzystania z drogi. Szczególną uwagę zwracał na poinformowanie młodych słuchaczy, że dzieci nie mogą oddalać się z domu bez opieki czy powiadomienia dorosłych. Podkreślał, że nie mogą też samodzielnie spacerować, przychodzić do szkoły, nawet jeśli znają drogę i mieszkają niedaleko. Poruszył też temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego i korzystania z roweru, rolek, deskorolki, czy hulajnogi. Na tym zakończyła się pierwsza część spotkania.
Podczas rozmowy ze starszymi uczniami (klasy: IV- VIII) pogadanka przekierowana została na temat bezpieczeństwa w Internecie. Prelegent tłumaczył czym jest hejt i jakie konsekwencje prawne grozą za obraźliwe wpisy. Apelował o rozważne korzystanie z różnych aplikacji i komunikatorów. Ostrzegał przed wykorzystywaniem wizerunku osób trzecich, bez ich zgody, a także informował o konsekwencjach prawnych takich czynów.
Po zakończonym spotkania Pani Dyrektor podziękowała za szkolenie. W imieniu Uczniów zrobili to przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy życzyli funkcjonariuszowi wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej oraz uśmiechu na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *