„Zacną rzeczą jest się uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać”
Mark Twain

Dzień 13 października upłynął naszym uczniom na świętowaniu Dnia Edukacji Narodowej. Dzień ten ma swoje początki w 1957 roku. Wtedy też odbyła się Światowa Konferencja Nauczycielska w Warszawie, podczas której ustalono, że dzień 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. W 1972 roku natomiast wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, czyli 14 października.
Przedstawiciele wszystkich klas zebrali się na krótkim apelu upamiętniającym to wyjątkowe święto. Pani Dyrektor przywitała wszystkich i podkreśliła, że w Dniu Edukacji Narodowej należy uhonorować pracę wszystkich pracowników szkoły, zarówno nauczycieli, jaki i pracowników obsługi. Apel stał się również okazją do wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły.
Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
Z okazji tego Święta pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia, bo szkoła to nie tylko nauczyciele i pracownicy obsługi, ale przede wszystkim uczniowie i ich rodzice.
Galeria zdjęć!!!