Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo niezapominajka ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji.
Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka oraz przypomina o konieczności dbania o nasze otoczenie.
Galeria zdjęć uczniów klasy IV!!!
Roślina ta jest gatunkiem pospolitym w całej Polsce. Porasta pola, tereny przy drogach, skraje lasów.
Dzień niezapominajki to doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka.

Uczniowie klasy IV chcieli uwiecznić na zdjęciach, rysunkach także inne ciekawe rośliny związane z wiosną, łąką, której podstawę stanowią trawy, a pośród nich rosną również inne rośliny jednoliścienne, zioła czy mszaki.
Nasi przyrodnicy szukali ciekawych okazów, kilku osobom udało się nawet uwiecznić na fotografiach owady, które zwabiane są pięknymi, żywymi kolorami płatków kwiatów.
Dziękuję za zaangażowanie, wytrwałość i zapraszam do obejrzenia zdjęć wykonanych przez naszych uczniów:
Martę Adach, Marcela Bazak, Natalię Głuch, Radosława Gos, Tomasza Grabowskiego, Dominika Kędziora, Julię Krynicką, Maję Lotko, Oliwię Milewską, Weronikę Staniec, Bartosza Wnuk.

Anna Wrona– nauczyciel przyrody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *