Dzień wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało 8 grudnia uroczysty apel dla uczniów klas IV-VIII. Celem wydarzenia było nie tylko przybliżenie idei wolontariatu, ale także inspiracja do działania na rzecz innych.

Najważniejszym momentem apelu był pełen symboliki występ uczniów klasy VIII, którzy przygotowali poruszającą inscenizację pod tytułem „Prezent”. Przesłanie było klarowne – od jednego serca do drugiego, od jednej osoby do drugiej, dobro powinno krążyć jak niezwykły prezent, przemieniając każde serce, na jakie tylko napotkało. Widownia śledziła to widowisko z zaciekawieniem i wzruszeniem, doceniając głęboki sens przekazu. Mamy nadzieję, że inicjatywa Szkolnego Koła Wolontariatu zainspiruje innych uczniów do zaangażowania w działania na rzecz społeczności dla wspólnego dobra.

Pani dyrektor Jolanta Laskowska wyraziła wdzięczność wolontariuszom za dotychczasowe zaangażowanie, życząc im wytrwałości w dalszym działaniu i radości płynącej z pomagania potrzebującym.