EKOLOGIA W SZKOLE

Hasło „ekologia” znamy wszyscy. Kryją się pod nim przeróżne działania, których głównym celem jest propagowanie idei ochrony przyrody, postaw proekologicznych oraz prozdrowotnych.

W naszej szkole były prowadzone różne działanie ekologiczne – cykliczne, coroczne akcje np. sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych (butelki, makulatura, nakrętki, baterie), świętowanie Dnia Ziemi (prace plastyczne, piosenki w wykonaniu uczniów), ale także nasi uczniowie chętnie angażowali się do udziału w konkursach ekologicznych (m.in. w ogólnopolskim konkursie „Coś dla klimatu” oraz wojewódzkich i lokalnych – np. wykonanie  zabawki z surowców wtórnych. (oczekujemy na ogłoszenie wyników).

Na lekcjach przyrody, biologii też nawiązywaliśmy do tematów związanych z ekologią. Uczniowie klasy VIII – Magdalena Zielonka, Olga Skrzeczowska i Kamil Sokół wykonali prezentacje dotyczące sposobów oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów (kliknij tutaj)!!!

KONKURS!!!
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z ekologii, przyrody  do rozwiązania testu w aplikacji internetowej Testportal.pl, będzie on dostępny pod linkiem zamieszczonym poniżej, w dniu 04 czerwca (czwartek), od godziny 16:00 do 17:00.

Dla trójki uczniów, którzy uzyskają  najwyższe wyniki przewidziane są wyróżnienia i drobne upominki na zakończenie roku szkolnego.

Powodzenia !!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować