Grupa Zaelektryzowani

29 stycznia 2024 r. do naszej szkoły zawitała Grupa Zaelektryzowani z Lublina.
Podczas pokazu prowadzący zaprezentowali w bardzo prosty i atrakcyjny sposób eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii. Co ważne, zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa, uświadamiając dzieciom, aby nie wykonywały doświadczeń samodzielnie i bez nadzoru osoby dorosłej.
Podczas pokazu przybliżyli obserwatorom tajniki fizyki i chemii w bardzo atrakcyjny i zrozumiały, zarówno dla najmłodszych jak i tych najstarszych uczniów, sposób. Prowadzący przedstawili naszym uczniom ciekawe doświadczenia nie tylko w teorii, lecz także w praktyce. Zarówno młodsi, jak i starsi aktywnie uczestniczyli w eksperymentach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, pozyskiwanie wodoru z wody oraz wybuchowe spalanie wodoru.
Mogliśmy zobaczyć również nadmuchiwanie powietrzem rękawa foliowego, skutki działania ciśnienia atmosferycznego – przyssawki, a także przekonać się jak działa pamięć mięśniowa.
Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i uśmiechu, zwłaszcza sprawdzanie właściwości helu przy użyciu balonika i obserwowanie jak pod jego wpływem zmienia się głos. Nasi uczniowie zobaczyli, że nauka nie jest straszna i nudna!

To było naprawdę pasjonujące spotkanie! Galeria zdjęć!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content