Lekcje historii przez Skype „Muzeum przyjdzie do ciebie”

Szkoła Podstawowa w Rykoszynie jako pierwsza korzysta z nowoczesnej formy „zwiedzania” Muzeum Historii Kielc. Poprzez komunikator Skype.
Placówka różnymi drogami stara się dotrzeć z ofertą do mieszkańców miasta i regionu. Od niedawna hasłem „Przyjdź do muzeum albo muzeum przyjdzie do ciebie”. W ubiegłym roku uruchomiło m.in. możliwość rozmów na temat historii Kielc z pracownikami instytucji poprzez Skype’a. – Ale nie było zainteresowania. Zaproponowaliśmy taką formę kontaktu szkołom – mówi Krzysztof Myśliński, kierujący działem edukacji i promocji.

Jako pierwsza z propozycji korzysta Szkoła Podstawowa w Rykoszynie. Pracownicy muzeum w tym tygodniu rozpoczęli „oprowadzanie” uczniów po kolejnych salach wystawy stałej za pośrednictwem laptopa i kamery. „Wizyty” trwają 10-15 minut. Do 28 kwietnia uczniowie z Rykoszyna obejrzą wszystkie sale. – Dzieci wyglądały na zainteresowane – dodaje Myśliński.

– Jesteśmy małą, wiejską szkołą. Każdy wyjazd dla nas to dodatkowe koszty. A przy okazji takich zajęć dzieci także poznają sposoby komunikacji poprzez nowoczesną technikę, bo nie wszystkie korzystały wcześniej ze Skype’a – uważa Marzena Szymczyk, dyrektorka szkoły. Zaznacza, że to dopiero pierwsze próby, a szkolny sprzęt komputerowy nie jest najnowszy. – Zobaczymy, jak to będzie funkcjonowało – dodaje.

Cały tekst: http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,17804917,Lekcje_historii_przez_Skype___Muzeum_przyjdzie_do.html#ixzz3YXhdF3YN

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *