Mecze matematyczne

6 grudnia uczniowie klas 4,5 i 6 przystąpili do udziału w etapie szkolnym Meczu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI województwa świętokrzyskiego.

Celem Konkursu jest :

• rozwijanie ogólnych zdolności poznawczych i samodzielnego, logicznego myślenia;
  • popularyzowanie matematyki wśród uczniów wszystkich etapów kształcenia;
  • umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości;
  • wyłonienie uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych matematyką;
  • przygotowanie do zdobycia umiejętności czytania i rozumienia tekstów matematycznych;
  • dostarczenie radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu;
  • zachęcanie uczniów do poznawania zasad zdrowej rywalizacji.

Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania trudniejsze, nieszablonowe. Mogli wymieniać się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Dla wielu było to ciekawe doświadczenie i wyzwanie, a jednocześnie niecodzienna forma świętowania Mikołajek.
Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów na polu matematycznym! Fotorelacja!!!