MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia obchodzimy corocznie MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z 17.12.1985 r.
Celem jego obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, docenienie ich wrażliwości na potrzeby innych, trudu i zaangażowania w niesienie dobrowolnej, wynikającej z potrzeby serca pomocy.
O wolontariacie we współczesnym rozumieniu zaczęto w Polsce mówić od początku lat 90- tych ubiegłego wieku. Powstało wtedy w Warszawie pierwsze w Polsce Centrum Wolontariatu, gdzie została sformułowana definicja „współczesnego” wolontariatu: Wolontariat to bezpłatne, świadome i bezinteresowne działanie na rzecz innych, wykraczające poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Ta pierwsza definicja z biegiem lat nic nie straciła na swojej wartości i nadal jest aktualna.
Dzień Wolontariusza to również okazja do podziękowań i życzeń. Korzystając z niej składamy naszym wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu serdeczne podziękowania za zaangażowanie w dotychczasowe akcje i działania. Życzymy dużo satysfakcji i radości z bezinteresownego pomagania oraz wytrwałości i zapału do podejmowania kolejnych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *