MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

TEGOROCZNY PLAN OBCHODÓW ŚWIĘTA BIBLIOTEKI BYŁ BARDZO BOGATY.
Każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie

Pierwszy tydzień – to tydzień CZYTANIA

1. Witajcie w naszej bajce przedszkolaki (czytaliśmy bajeczki dla przedszkolaków).
2. Wesołe minutki z książką– wychowawcy klas, pani bibliotekarka lub polonistka czytały 5 min codziennie książki dla swoich uczniów
Klasie I – „Miasteczko z bajki” .
Klasie II – ” Kapelusz Pani Wrony”
Klasie III – „Kacperiada”
Klasom IV i V książkę pt. „Sposób na Elfa”W klasie VI książkę pt. „Kapelusz za sto tysięcy”
3. Odbył się również maraton czytelniczy w bibliotece dla uczniów z klas VII- VIII . Czteroosobowe grupy czytały nowelę Henryka Sienkiewicza pt. Sachem.
Galeria zdjęć!!!

Drugi tydzień to – TYDZIEŃ KONKURSOWY

• Dla przedszkolaków biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny – laurka dla biblioteki (była to praca wspólna)
  • W Klasie I – konkurs plastyczny „Miasteczko z bajki”
  • Klasa II – wzięła udział w konkursie plastycznym „Niezwykły kapelusz”
  • W Klasie III – uczniowie napisali listy do Kacpra- bohatera książki „Kacperiada”
  • Klasa IVi V –wzięła udział w konkursie na opowiadanie „Pies – przyjaciel człowieka”
  • Klasa VI – uczniowie mieli ułożyć i rozwiązać  krzyżówkę z hasłem „detektyw” do  książki „Kapelusz za sto tysięcy”.
  • Uczniowie z Klasy VII i VIII, którzy uczestniczyli w maratonie czytelniczym, zmierzyli się z testem, który wyłonił mistrza maratonu.

Trzeci tydzień to  TYDZIEŃ SPOTKAŃ Z CZWORONOŻNYMI BOHATERAMI KSIĄŻEK I FILMÓW
W tym tygodniu biblioteka przygotowała :

1. Wystawę książek , w których bohaterami są zwierzęta.
  2. Filmy ze zwierzętami w roli głównej do obejrzenia w bibliotece i w świetlicy szkolnej.
  3. Zabawy i gry dla najmłodszych .

Czwarty tydzień to TYDZIEŃ NIESPODZIANEK W BIBLIOTECE

• Przez kilka dni trwały w bibliotece zabawy z cyklu – Poczytajki z zagadkami dla najmłodszych.
  • Niespodzianką był – Słodki wtorek dla czytelników.

31 października 2019r odbył się  APEL PODSUMOWUJACY OBCHODY

Podczas apelu uczniowie wysłuchali informacji na temat obchodzonego święta biblioteki, jej historii i tradycji. Obejrzeli program artystyczny : wiersze, piosenki i inscenizację pt. „Spotkanie w bibliotece” oraz spot reklamowy nagrany przez uczniów z klasy VIa o naszej szkolnej bibliotece.  Zaś laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody