„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

W maju 2018 roku klasy: „O”, I i II brały udział w Programie edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” .
Celem programu jest pomaganie dzieciom w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcenie odpowiednich nawyków dbania o zdrowe zęby, które będą pielęgnować przez całe życie.

Galeria zdjęć!!!

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zdobyły niezbędną wiedzę na temat zębów oraz tego, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B, rozwiązywali różne zadania w przygotowanych dla nich „Arkuszach ćwiczeń”. Wykonali też konkursową pracę plastyczną – „Dbaj o zęby”
Odbyła się również pogadanka, na temat higieny jamy ustnej, ze szkolną higienistką panią Lucyną. Uczniowie wzięli udział w quizie pt. „Co wiemy o higienie jamy ustnej?”.
W nagrodę za wytrwałą, sumienną pracę każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodniki pt. „Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowie zębów
i dziąseł”.
Uczniowie zrozumieli, że zdrowe zęby to nie tylko piękny, śnieżnobiały uśmiech, ale i zdrowie całego organizmu.