Podsumowanie projektu „Zdrowy i bezpieczny styl życia”

 

pobraneW dniu 21.04.2016 odbyło się podsumowanie szkolnego projektu profilaktyczno-ekologicznego
z cyklu: „Zdrowy i bezpieczny styl życia.” pod hasłem: „Bezpieczeństwo na drodze i w środowisku”.

W naszej szkole edukacja prozdrowotna stanowi ważny element struktury wiedzy, umiejętności i nawyków, jakie powinien sobie przyswoić każdy uczeń. Podjęte w projekcie działania stanowią podstawę do rozbudzania w uczniach zainteresowań oraz zachowań prozdrowotnych i proekologicznych.

Galeria z podsumowania projektu (kliknij tutaj)

W bieżącym roku nasi uczniowie poznawali i utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z roweru. Poznawali nie tylko obowiązujące prawo poruszania się po drogach, ale także sposób konserwacji oraz wyposażenie roweru i jego użytkownika. Uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje i pokazy instruktażowe.

Istotnym elementem projektu było przedstawienie sposobu udzielania pierwszej pomocy przez uczniów poszkodowanym w wypadkach.

W części ekologicznej uczniowie badali znaczenie czystości powietrza w ich środowisku. Zaprezentowali scenki rodzajowe i przedstawienia mówiące o tym, jak przeciwdziałać takim zjawiskom jak: wypalanie łąk i nieużytków, spalanie śmieci, palenie papierosów. Przypomnieli najważniejsze czynniki wpływające na walkę z niską emisją gazów cieplarnianych.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na samodzielnie napisany wiersz, w którym podkreślano korzyści płynące z czystego środowiska oraz dbałości o zachowanie dobrych nawyków i zwyczajów. Wyróżnieni zostali: Kornelia Górska z klasy Va za wiersz pt.: „Prośba.”, Katarzyna Wojtasińska z klasy Vb za wiersz pt.: „Las”, Maksymilian Grosicki z klasy Va za wiersz pt.: „O środowisku”, Szymon Wojtasiński z klasy Vb za wiersz pt.: „Chrońmy środowisko.” , Patrycja Wojtasińska z klasy VI za wiersz pt.: „Środowisko”, Marika Śladkowska z klasy IV za wiersz pt.: „Ekologia” i Jakub Pinda z klasy VI za wiersz pt.: „Nie zaśmiecajmy Ziemi.”. Za najlepszy został uznany wiersz Kornelii Górskiej i on będzie prezentowany na Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym
w Piekoszowie.

Prezentowane przez uczniów prace i umiejętności bardzo się podobały wszystkim zebranym. Uczniowie wykazali zainteresowanie i chęć udziału w kolejnych edycjach projektu: „Zdrowy
i bezpieczny styl życia.”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *