Podwójne Święto w Naszej Szkole

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

 


8 listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem wielkiego świętowania. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście uczcili tego dnia dwa ważne wydarzenia.

Pierwsza rocznica nadania naszej szkole imienia Józefa Piłsudskiego połączona została z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już od samego rana wspólnie spotkaliśmy się na Mszy Świętej w kościele w Rykoszynie. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły i na sali gimnastycznej odbyły się dalsze uroczystości.
Do naszej szkoły przybyło wielu wspaniałych gości aby wspólnie z nami świętować te ważne wydarzenia. Z miłym słowem i życzeniami przybyli do nas: senator RP Krzysztof Słoń, członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher, sekretarz Gminy Piekoszów Grażyna Tatar, skarbnik Gminy Magdalena Smolarczyk – Korba, radny Zdzisław Grosicki, przedstawiciele Nordkalk Sp. z o.o.: Michał Krawczyk i Ewa Ślusarczyk – Kita, ksiądz proboszcz naszej parafii Tadeusz Lalewicz, sołtys wsi Rykoszyn Waldemar Kotwica, przedstawicielki Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie, oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Było nam niezmierne miło, że wszyscy oni zechcieli poświęcić swój czas i razem z nami dzielić te ważne dla naszej społeczności szkolnej chwile.
Pani dyrektor Agata Skalska dla upamiętnienia tej wyjątkowej chwili, razem z zaproszonymi gośćmi, złożyła kwiaty w naszym szkolnym miejscu pamięci patrona. Po części oficjalnej uczniowie z klas: ósmej, siódmej, szóstej, piątej i czwartej pod opieką pań: Beaty Szwarc, Jolanty Świebodzkiej i Sylwii Giemzy, zaprosili na występ artystyczny, który był niezwykle wzruszający i zmuszał do refleksji o poziomie współczesnego patriotyzmu. Braw i komplementów, pod adresem naszych wspaniałych i zdolnych uczniów nie było końca, po raz kolejny pokazali jak bardzo są zdolni i profesjonalni.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
Galeria zdjęć!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content