Polski ZŁOTY ma sto lat!

We wtorek 21.01.2020r., w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie odbyło się spotkanie inaugurujące projekt „Polski ZŁOTY ma sto lat!”.
„Od Marki do Złotego” to nazwa projektu, który uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu Polski ZŁOTY ma sto lat!” ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski. Nasza szkoła jest jedną z czterech w naszym województwie realizującą ten projekt.
Galeria zdjęć!!!

Realizacja projektu umożliwia bliższe poznanie historii polskiej waluty i jej znaczenia dla umacniania gospodarki i pozycji Polski na świecie. Dzięki współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, podczas spotkania zaprezentowano film ukazujący historię złotego.
Jednym z głównym elementów projektu jest konkurs skierowany do wszystkich uczniów polegający na zaprezentowaniu projektu banknotu 100 złoty z okazji rocznicy.
Celem projektu jest promowanie wiedzy na temat historii i roli pieniądza w życiu oraz
– zdobywanie wiedzy z szeroko pojętej edukacji ekonomicznej;
-poznanie różnych technik plastycznych;
– rozwijanie sprawności manualnej;
– zwiedzenie Centrum Pieniądza NBP w Warszawie i oddziału w Kielcach uczniowie zapoznają sie z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej, funkcjami, jakie pieniądz pełnił na przestrzeni dziejów, a także historią powstania i ewolucją systemu bankowego
i bankowości centralnej;
-wyrównywanie szans edukacyjnych.
Na laureatów w dwóch grupach wiekowych czekają fantastyczne nagrody w postaci tabletów.
Zakończenie projektu i rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na marzec, kiedy to zostaną wręczone nagrody przez przedstawicieli banku.
Ważne terminy:
-14.02.2020r. termin oddania prac konkursowych;
-25.02.2020r. wyjazd do Banku Narodowego w Kielcach oraz Muzeum Narodowego uczniowie klas I-III; godziny 8.00-12.30;
-26.02.2020r. wyjazd do Centrum Pieniądza w Warszawie, zwiedzanie stadionu oraz stolicy; uczniowie klas IV-VIII; godzina 7.00 zbiórka a powrót w godzinach wieczornych;
-wręczenie nagród i podsumowanie projektu 03.03.2020r.