SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W związku z wybuchem wojny na Ukrainie Szkolne Koło Wolontariatu, za aprobatą pani Dyrektor Agaty Skalskiej, zorganizowało akcję pomocową. Od poniedziałku 28 lutego trwa w naszej szkole zbiórka rzeczy potrzebnych dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.
Odzew uczniów i pracowników szkoły jest ogromny. Przygotowane na zbiórkę pojemniki zostały w krótkim czasie zasypane darami. Dzięki wielkim sercom i chęci pomocy w przeciągu czterech dni do szkoły została dostarczona ogromna liczba produktów! Uczniowie przynosili najpotrzebniejsze rzeczy: żywność trwałą, środki pielęgnacyjne i higieniczne, mydła, żele, pasty i szczoteczki do zębów, podpaski, pieluchy dziecięce, ręczniki, proszki do prania, koce, zabawki, leki itp. Wdzięczność wolontariuszom i całej społeczności szkolnej wyraził Wójt Gminy Piekoszów pan Zbigniew Piątek, który gościł w naszej szkole w dniu przekazania darów. Wszystkie zebrane środki zostały dostarczone przez wolontariuszy i panią Iwonę Wijas– koordynatora SKW do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie i przekazane na ręce Księdza Dyrektora Łukasza Zygmunta.
Pani Dyrektor dziękuje wszystkim ofiarodawcom za ogromne serce i życzliwość, a zwłaszcza panu Huberowi Chodynickiemu za przewiezienie darów własnym transportem  na miejsce docelowe zbiórki.
Akcję dalej kontynuujemy, gdyż pomoc dla ofiar wojny jest potrzebna cały czas. Zachęcamy gorąco do dalszej pomocy !!!
Fotorelacja!!!