SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

19 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie bożonarodzeniowe dla uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Pani dyrektor Agata Skalska przywitała wszystkich bardzo serdecznie i zaprosiła do wspólnego kolędowania.
W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły  jasełka pt. „Witaj Boże Dziecię”, przygotowane przez uczniów klasy IV pod opieką pani Iwony Wijas. Młodzi aktorzy z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Dzieci wcieliły się w role Maryi, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  pani Dyrektor, która podziękowała młodym artystom i pani katechetce za przygotowanie wspaniałych jasełek. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom,  rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Życzenia złożył również  ksiądz proboszcz tutejszej parafii Tadeusz Lalewicz, który także wygłosił wiele ciepłych słów pod adresem występujących uczniów.  Był to bardzo miły wieczór przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.
Galeria zdjęć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *