SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas pełen radości i wzruszeń. W dniu 17 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste, choć inne niż zwykle, spotkanie bożonarodzeniowe. Ze względu na pandemię w Jasełkach wzięli udział tylko przedstawiciele klas.

Pani dyrektor Agata Skalska przywitała wszystkich bardzo serdecznie i zaprosiła do wspólnego kolędowania. Uczniowie klas VI – VIII, zamiast tradycyjnych Jasełek, przedstawili montaż słowno-muzyczny o tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami. W narodzonym Dziecięciu zbliżył się do człowieka, byśmy mogli doświadczać Jego dobroci i miłości. Tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia dzieje świata i zatrzymuje się na progu ludzkich serc” – uczniowie przypomnieli słowa św. Jana Pawła II. Świetności przedstawieniu dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego. Napełniły one wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy klimat zbliżających się świąt.

Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za piękny występ, a paniom Iwonie Wijas i Jolancie Świebodzkiej za jego przygotowanie. Złożyła także świąteczne życzenia uczniom, ich rodzinom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie zostały wręczone nagrody z konkursu plastycznego „Nie hejtuję – reaguję”.

Fotorelacja!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content