Spotkanie z paleontologiem dr Błażejem Błażejowskim

W piątek 19 listopada uczniowie klas O – III i IV – VIII po raz kolejny wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Nordkalk i Stowarzyszenie Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS. Pani dyrektor Agata Skalska serdecznie przywitała i przedstawiła dzieciom  naszego gościa.

Spotkanie z uczniami przeprowadził pan paleontolog  Błażej Błażejowski, pełniący funkcję Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS z którym Nordkalk ściśle współpracuje już od kilku lat.

Fotorelacja!!!

Pan Błażej z wielką pasją opowiadał o pracy badawczej paleontologa. Dowiedzieliśmy się również i zobaczyliśmy doświadczenia badawcze zdobyte w czasie wielu ekspedycji naukowych, m.in. do Mongolii, Arktyki i Antarktydy. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali  i obejrzeli przekazane doświadczenia badawcze.

Naukowiec również zainteresował dzieci  ciekawostkami o poszczególnych dinozaurach, wyjaśnił teorie wyginięcia tych zwierząt, a także wytłumaczył, iż dzięki znaleziskom możemy podziwiać odtworzone modele tych jakże pięknych, ale i bardzo niebezpiecznych stworzeń. Po zakończeniu prelekcji, uczniowie otrzymali miłe niespodzianki. Były to woreczki i kubeczki z logo Nordkalk Miedzianka. Ta lekcja pozostanie na długo w pamięci uczniów naszej szkoły. Uśmiechnięci i bogatsi o nowe doświadczenia wszyscy wrócili do swoich sal lekcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *