SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

24 stycznia 2023r. uczniowie klas młodszych i szóstoklasiści uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem. Zaproszony gość przedstawił uczestnikom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o  pracy pszczelarzy. Uczniowie dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pan opowiedział o tym, jak powstaje miód. Ciekawą informacją było to, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Uczniowie usłyszeli również o zdrowotnych właściwościach miodu. Dużą atrakcją było przyglądanie się prawdziwym pszczołom i wyszukiwanie wśród nich królowej.  Mogli również obejrzeć plaster miodu, strój  pszczelarza oraz  przyrządy, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci własnoręcznie wykonały świeczkę z węzy pszczelej. Na koniec otrzymały Dyplom Młodego Pszczelarza. Spotkanie z pewnością  na długo zostanie w ich pamięci.
Fotorelacja!!!