STOP! NIE WYPALAJ TRAW

We wtorek 12 kwietnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Pani dyrektor Agata Skalska przywitała przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Rykoszynie – prezesa Sławomira Majcherczyka, wiceprezesa Macieja Mazura, naczelnika Stanisława Nowaka oraz gospodarza Andrzeja Kropisza. Pani dyrektor miała dla nas jeszcze jedną niespodziankę. Przedstawiła nam i bardzo ciepło przywitała nowego ucznia z Ukrainy. Uczniowie przywitali Go brawami.

Galeria zdjęć!!!

 

Jak co roku w okresie wiosennym dochodzi do wielu pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w ogromnym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny ze względu na błyskawicznie rozprzestrzenianie się pożaru.  Wzniecony ogień zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Pamiętajcie – wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale także niedozwolone. W celu zwrócenia uwagi na skalę problemu oraz edukację społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach wypalania traw uczniowie klasy III włączyli się w akcję i przygotowali wierszyki, piosenki oraz prace plastyczne mówiące o zagrożeniach spowodowanych wypalaniem traw, a na zakończenie części artystycznej trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę „Moja Planeta” Majki Jeżowskiej. Druhowie strażacy omawiali przygotowaną prezentację multimedialną dotyczącą gaszenia palących się traw. Zwracali szczególną uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych, przypominali o najważniejszych numerach alarmowych. Zaprezentowali przedmioty znajdujące się w wyposażeniu jednostki. Przedstawili również sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru. Mieliśmy również okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy strażaka. Dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą. Wszyscy słuchali z wielką uwagą. Dzieci dowiedziały się , że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą także do wypadków komunikacyjnych, pomagają poszkodowanym.
Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w trudnych akcjach ratowniczych. Ta lekcja pozostanie na długo w naszej pamięci.

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content