STULECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY – JANA PAWŁA II

18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, obranego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Patronem roku 2020. Dla nas, rodaków, jest to szczególny czas dziękczynienia za dar życia i posługę Wielkiego Pasterza Kościoła. Czas wspólnego świętowania i wyjątkowego skupienia na osobie i bogactwie nauczania Papieża Polaka.
Święty Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Z okazji rocznicy Jego urodzin, chcemy sobie przypomnieć Jego życie oraz służbę Bogu i ludziom, aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.
Prace plastyczne naszych uczniów!
Lista uczniów którzy wykonali prace!
Wiersz Gabrieli Pietrzykowskiej
Wiersz Oskara Szymkiewicza
Prezentacja multimedialna

W związku z pandemią, udział w obchodach tego wydarzenia, odbywał się w naszej szkole drogą elektroniczną. W celu lepszego poznania postaci Papieża, jako wzoru do naśladowania w dążeniu do świętości, uczniowie realizowali na zdalnych lekcjach religii tematy związane z Janem Pawłem II. Wychowankowie szkoły (klasy I – VIII) odpowiedzieli na zaproszenie p. Iwony Wijas i kreatywnie włączyli się do udziału w obchodach. Wykonali piękne prace plastyczne, literackie i prezentacje multimedialne poświęcone Ojcu Świętemu, pod hasłem „Od Lolka do Jana Pawła II”. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II Gabriela Pietrzykowska i Oskar Szymkiewicz napisali własne wiersze.
W ramach przedsięwzięć dla uczczenia urodzin Jana Pawła II, za aprobatą pani Dyrektor Agaty Skalskiej, nasza szkoła zgłosiła się także do projektu „Dar na Stulecie”. Wszystkie zgłoszone inicjatywy organizatorzy spiszą w księdze, którą złożą – jako wotum – w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie 18 V 2020 r. Będzie to oddolny wyraz wdzięczności wielu Polaków za dar Jego życia i nauczania.

Prezentacja multimedialna Natalii Głuch z kl. IV
Wiersz Gabrieli Pietrzykowskiej z kl. VII
Wiersz Oskara Szymkiewicza z kl. VI a
Galeria prac plastycznych uczniów
Lista uczniów, którzy wykonali prace związane ze św. Janem Pawłem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *