Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, które obchodzimy od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Tegoroczne uroczystości odbywają się podhasłem„INWESTUJMY W NASZĄ PLANETĘ”.

Fotorelacja!!!
W ramach obchodów Międzynarodowego Święta Ziemi w naszej placówce odbyła się akademia, którą swoją obecnością uświetnił Leśniczy – Pan Marek Kołomański z sąsiadującego leśnictwa Zawada. Po obejrzeniu inscenizacji przedstawiciele klas I-VIII na czele z Panią Dyrektor – Agatą Skalską i Leśniczym udali się na plac szkolny gdzie zostały zasadzone podarowane nam drzewka. Nasz gość skierował słowa podziękowania i uznania do uczniów. Zwrócił uwagę, że każde działanie jakie zostaje podjęte ma ogromne znaczenie dla Ziemi i każde wpływa na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Mamy nadzieję, że działania te przyczynią się do rozbudzania i kształtowania u naszych uczniów postawy pozwalającej na życie w zgodzie z przyrodą w myśl hasła:

„ZIEMI NIE ODZIEDZICZYLIŚMY PO NASZYCH PRZODKACH, TYLKO POŻYCZAMY JĄ OD NASZYCH DZIECI”

W związku z obchodami Dnia Ziemi zapraszamy wszystkich do akcji wiosennego sprzątania. Zachęcamy do indywidualnego włączenia się w nią. Proponujemy na spacer zabrać rękawice orazworek i przy okazji aktywnego wypoczynku zebrać napotkane śmieci, a w domu wrzucić je do odpowiedniego pojemnika.

Coraz popularniejsza staje się też idea Zero Waste, co dokładnie znaczyzero odpadów”, „zero marnowania”.

Życie wedle idei Zero Waste sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R:

• odmawiaj (refuse),
  • ograniczaj (reduce),
  • wykorzystaj ponownie (reuse),
  • recyklinguj (recycle),
  • kompostuj (rot). (źródło Wikipedia)

Więcej informacji znajdziesz tu Zero Wastehttps://zero-waste.pl/czym-jest-zero-waste/?gclid=CjwKCAjwmv-DBhAMEiwA7xYrd0Wxt6aCdr-

Te wpisy mogą Cię zainteresować