Szkolny konkurs recytatorskim

Dnia 27.03 2023 r. biblioteka szkolna pod opieką pani Teresy Piotrowskiej zorganizowała konkurs recytatorski pt.: „Witamy Wiosnę”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III naszej szkoły.
Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowania uczniów poezją, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, rozwijanie umiejętności recytatorskich i aktorskich uzdolnień, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, uczenie kulturalnej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Galeria zdjęć!!!

Uczestnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli i przygotowali się do konkursu prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie. Konkurs miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. Pojawiły się wiersze o pogodzie, wiosennej modzie, przyrodzie budzącej się do życia, teksty długie i krótkie, żartobliwe i poważne.
Ocenie podlegał: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wysiłek wszystkich uczestników został  doceniony, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne książki.
W konkursie gościnnie uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego „0”, które nie tylko z wielką uwagą przyglądały się recytatorom ale same zaprezentowały pozakonkursowe wiersze i piosenki o wiośnie.
Mam nadzieję, że Pani Wiosna usłyszała dzieci z Rykoszyna recytujących wiersze, ponieważ wszyscy chcemy wiosny prawdziwej, ciepłej , pachnącej, wesołej!