Turniej piłki nożnej halowej

pilkan1 W czwartek 12 marca w Naszej szkole odbył się coroczny Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Piekoszów w piłce nożnej halowej chłopów. Była to już XI edycja tego turnieju, do rywalizacji przystąpiły reprezentacje  wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał pan Przewodniczący Zdzisław Grosicki w towarzystwie pana wójta Zbigniewa Piątka i pani dyrektor Marzeny Szymczyk.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach i grały systemem „każdy z każdym”. Po fazie grupowej odbyły się półfinały gdzie zwycięscy grup zmierzyli się z  drużynami które zajęły  drugie miejsce. W pierwszym półfinale zespół SP w Brynicy pokonał po serii rzutów karnych drużynę SP z Jaworzni 3:2 ( w regulaminowym czasie był remis 2:2). W drugim półfinale zagrały drużyny z SP Łosień i SP Górki Szczukowskie, wygrał Łosień 2:0.

W finale zmierzyły się więc reprezentacje SP w Brynicy i SP w Łosieniu. Po bardzo pasjonującym meczu zwyciężyła drużyna z Brynicy 4:2. W meczu o trzecie miejsce zespół z Jaworzni pokonał  Górki Szczukowskie 3:2.

Na zakończenie turnieju pan przewodniczący Zdzisław Grosicki podziękował i pogratulował wszystkim drużynom sportowej rywalizacji w duchu fair play oraz wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe. Finałowe zespoły otrzymały również okolicznościowe puchary, a zwycięska drużyna dodatkowo Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Piekoszów.

Organizatorami turnieju byli: Przewodniczący Rady Gminy Piekoszów p. Zdzisław Grosicki, prezes UKS „Sokół” Rykoszyn
p. Dariusz Michalski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rykoszynie p. Marzena Szymczyk.

Zapraszamy do fotorelacji z turnieju:

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta