WOLONTARIUSZE W AKCJI

Okres przedświąteczny to czas, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Wiedzą o tym nasi uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Postanowili więc, przyłączyć się do akcji pod hasłem: „ŻYCZĘ CI!” i „STOPY OGRZANE MIŁOŚCIĄ”, organizowanych przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.
Własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne z napisanymi od siebie życzeniami. Zostaną one przekazane do pacjentów dwóch hospicjów Caritas Diecezji Kieleckiej: w Kielcach i w Miechowie. Mamy nadzieję, że znajdą się one przy łóżkach pacjentów i umilą im czas Narodzenia Pańskiego.
To hasło akcji pomocowej DCW. Wolontariusze zebrali 30 par nowych, ciepłych skarpet na zimę, które zostały dostarczone do biura Caritas, a ostatecznie trafią do osób bezdomnych.
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w kolejnej edycji akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest pomoc innym, a także budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Są to może małe gesty dobroci i życzliwości, ale zawsze mile widziane. Szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, potrzeba otworzyć swoje serce dla drugiego człowieka.
GALERIA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *