WOLONTARIUSZE W ROLI AKTORÓW

Mottem Szkolnego Koła Wolontariatu są słowa św. Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Nasi wolontariusze już od kilku lat niosą pomoc w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. W dniu 15 grudnia również odwiedzili mieszkańców Domu, jednak w innym charakterze niż zazwyczaj. Uczniowie klasy VII przedstawili inscenizację pod tytułem „Prezent”, w której podarunek wędrował od jednych osób do drugich i przemieniał po kolei ich serca. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem sprawił, że widownia z zainteresowaniem i wzruszeniem obejrzała przedstawienie.
Wolontariusze wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie przygotowane upominki świąteczne, w postaci szopek bożonarodzeniowych, stroików. Sami także zostali obdarowani słodkościami.

Ksiądz dyrektor Sylwester Robak podziękował wolontariuszom i p. Iwonie Wijas za tą wspaniałą inicjatywę i złożył całej naszej społeczności szkolnej życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.  Młodzi artyści w niedzielę 18 grudnia zaprezentowali także przygotowaną sztukę w kościele parafialnym. Dołożyli wielu starań, by stała się ona inspiracją dla wszystkich do życia w bezinteresownej miłości i dobroci, nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, ale przez cały rok. Parafianie docenili pracę uczniów nagradzając ich gromkimi brawami.

Galeria zdjęć !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *