Wycieczka do Centrum Geoedukacji

Uczniowie z klas IVa, IVb raz V wzięli udział w wycieczce, która odbyła się 21 grudnia 2017r. Pierwszym punktem trasy było Centrum Geoedukacji w Kielcach, gdzie panie przewodniczki w ciekawy i przystępny sposób przekazały dzieciom informacje na temat powstania Gór Świętokrzyskich.

Galerie zdjęć!!!

W ramach zwiedzania Centrum uczniowie uczestniczyli w praktycznych warsztatach, gdzie mogli spróbować swoich sił podczas szlifowania i polerowania skał świętokrzyskich. Najbardziej spodobała się wszystkim „podróż do wnętrza ziemi”, którą odbyliśmy za pomocą Kapsuły Symulatora 5D.

Kolejnym punktem trasy naszej wycieczki była Papugarnia Ara, gdzie mieliśmy okazję poznać różnorodne gatunki egzotycznych, pięknie ubarwionych ptaków. Nie mieszkają one w klatkach, dzięki czemu mogliśmy je karmić, dotykać, a niektórzy szczęśliwcy mogli ponosić je na swoich ramionach.