Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

27 listopada klasa 8 zrealizowała swoją nagrodę – wygraną wycieczkę w konkursie „Przesłanie klimatyczne”.
Uczniowie pod opieką wychowawczyni Edyty Sochanowskiej i nauczyciela geografii Jacka Zajkowskiego pojechali do Warszawy. Po Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu oprowadziła „turystów” wspaniała przewodniczka Magda Kuc, opowiadając o wielu niezwykłych zdarzeniach z historii stolicy.
Kolejnym punktem wyjazdu były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli skorzystać z oferty wielu wystaw stałych i poznać tajemnice otaczającego świata, ludzkiego organizmu itp. Wspólnie obejrzeli spektakl w Teatrze Wysokich Napięć, poznając tajemnice prądu, ładunku elektrycznego, napięcia i natężenia.
W Teatrze Robotycznym obejrzeli przedstawienie na podstawie jednej z bajek Stanisława Lema.
Na zakończenie w Planetarium wszyscy zobaczyli w 3D nasz Układ Planetarny i lądowanie łazika na Marsie, a następnie film „Na skrzydłach marzeń” – niezwykłą przygodę z nauką i historią lotnictwa, pozwalającą szybować balonem, sterowcem, samolotem itd.
Zmęczeni, pełni wrażeń, nowych wiadomości ale i zapału na kolejne wyjazdy uczniowie wrócili do domów.
Fotorelacja!!!

Te wpisy mogą Cię zainteresować