Wycieczka Szkolnego Koła Historycznego

Uczniowie klasy ósmej i siódmej w ramach zajęć Koła Historycznego wyruszyli na poszukiwane historii. Swoją wyprawę rozpoczęli od spaceru po Kielcach, zaczęli od ulicy Wesołej i pomnika Armii Krajowej, następnie oddali hołd ojcowi polskiej niepodległości – Józefowi Piłsudskiemu – naszemu patronowi.
Kolejnym etapem było zwiedzanie Pałacu Biskupów Krakowskich – Muzeum Narodowego w Kielcach. Jest to jedna z najwspanialszych i najlepiej zachowanych  rezydencji z epoki Wazów. W położonym w zabytkowej części miasta pałacu znajdują się oryginalne wnętrza  z XVII i XVIII w. unikatowymi elementami wystroju architektonicznego: stropami ramowymi z obrazami z warsztatu Tomasza Dolabelli.
Na zakończenie udali się do „Multikina” na film „Orlęta. Grodno ‘39” – dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.
Przewodnikami tej historycznej wyprawy były: szkolny opiekun koła Beata Szwarc i wychowawca klasy ósmej Sylwia Giemza.
Galeria zdjęć!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *