Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zezwolił dyrektorom szkół na zorganizowanie zakończenia roku szkolnego w piątek 26 czerwca, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
W związku z powyższym Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Rykoszynie podjął decyzję o możliwości osobistego odbioru świadectw przez uczniów na sali gimnastycznej. Aby móc pojawić się w szkole każdy uczeń powinien posiadać ze sobą specjalne oświadczenie( do pobrania tutaj!!!)
Odbiór świadectw nastąpi według następującego harmonogramu:
Przebieg :
1. 8.00 – 8.45 – zakończenie dla klas 0 i I
2. Dezynfekcja ławki, wietrzenie sali.
3. 9.00 – 9.45 – zakończenie dla klas II i III
4. Dezynfekcja j/w
5. 10.00 – 10.45 – zakończenie dla klas IV i V
6. Dezynfekcja j/w
7. 11.00 – 11.45 – zakończenie dla klas VI a i VI b
8. Dezynfekcja j/w
9. 12.00 – 13.00 – zakończenie dla klas VII i VIII
Po odbiór świadectw przychodzą wyłącznie zdrowi uczniowie, bez objawów chorobowych wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19. Wszyscy zobowiązani są do założenia maseczek, dezynfekcji rąk, zachowania dystansu przy wejściu i wyjściu ze szkoły.
Dzieci wchodzą wejściem od strony przedszkola bezpośrednio na salę gimnastyczną, zachowując bezpieczne odległości między sobą. Obowiązkowo dezynfekują ręce, zasłaniają usta i nos maseczką lub przyłbicą. Każde dziecko wchodząc do budynku szkoły przekazuje nauczycielowi przy wejściu oświadczenie dotyczące zdrowia, podpisane przez rodziców (do pobrania tutaj, lub na stronie szkoły w zakładce „Dla uczniów”). Po powitaniu, rozdaniu świadectw, zakończeniu roku, uczniowie wychodzą z sali gimnastycznej innym wyjściem tj: z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Nie gromadzą się po wyjściu ze szkoły w celach rozmów, czy pożegnań. Rodzice oczekujący na dziecko pozostają na zewnątrz na placu szkolnym, boisku, placu remizy, czy też w aucie, nie wchodzą na teren szkoły. Tych, którzy nie odbiorą świadectwa w piątek 26 czerwca zapraszamy po ich odbiór w dniu 24, 25 sierpnia w godz. od 9.00 do 12.00 do sekretariatu szkoły. Bardzo proszę wszystkich o przestrzeganie powyższych zasad bezpieczeństwa.
Tradycyjnie odbędzie się Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego. O szczegółach i dokładnej godzinie nabożeństwa poinformuje Ksiądz Proboszcz.

Dyrektor Szkoły Agata Skalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *