Znów najlepsi w gminie!!!

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie po raz kolejny uzyskali najlepszy w gminie wynik na egzaminie ósmoklasisty.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała w piątek, 7 sierpnia wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 w poszczególnych szkołach. W powiecie kieleckim wypadł on bardzo dobrze. Średnia wszystkich uczniów w powiecie jest trzecia w całym województwie.
Uczniowie z gminy Piekoszów zdobyli na egzaminie średnio 55 procent punktów. Natomiast nasi uczniowie uzyskali łączny średni wynik na poziomie 59,33 procent (64 % język polski, 57% matematyka i 57% język angielski) i byli najlepsi w gminie.
Pozostałe szkoły osiągnęły wyniki: Szkoła Podstawowa imienia Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie: 57,33 procent; Szkoła Podstawowa imienia Adama Mickiewicza w Szczukowskich Górkach: 58,33 procent; Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Jaworzni: 55,66 procent; Szkoła Podstawowa imienia Jana Kochanowskiego w Piekoszowie: 52 procent; Szkoła Podstawowa imienia Stefana Żeromskiego w Brynicy: 49,33 procent; Szkoła Podstawowa Integracyjna imienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości Przez Polskę w Micigoździe: 47,66 procent; Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza w Łosieniu: 46,66 procent.
W tym roku uczniowie podeszli do egzaminu w późniejszym terminie (16-18 czerwca), było to dla wszystkich duże wyzwanie, aby w tym trudnym czasie zorganizować i przeprowadzić ten egzamin. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego Agata Skalska pragnie bardzo podziękować wszystkim nauczycielom, którzy w tym trudnym czasie stawili się do pracy i zasiedli w komisjach egzaminacyjnych. Poza nauczycielami z naszej placówki wpierali nas nauczyciele ze Szkół Podstawowych w Brynicy, Zajączkowie i Szczukowskich Górkach.
Bardzo dziękujemy pani dyrektor, wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi z sprawne i bezpieczne zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminu.
Jeszcze raz gratulujemy bardzo dobrego wyniku naszym wspaniałym i zdolnym uczniom! Życzymy powodzenia na nowej drodze życia i mamy nadzieję, że te dobre wyniki pozwolą Wam się dostać do wymarzonych szkół!

Galeria zdjęć z egzaminów!!!