Spektakl profilaktyczny w WDK

W dniu 17.02.2020 uczniowie klasy ósmej wraz z pedagogiem szkolnym, panią Joanną Kowalską oraz panią Teresą Piotrowską udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach na pokaz spektaklu profilaktycznego „Ćpunka” w reżyserii Marka Tercza.
Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców” i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.
Sztukę tą wystawił Kielecki Teatr Lektur, a w rolę głównej bohaterki wcieliła się aktorka Magdalena Jarek-Matla.
Galeria zdjęć!!!