II Gminny Konkurs Recytatorki „Twórczość Wisławy Szymborskiej”

Już po raz drugi w naszej szkole w ramach obchodów  XXXI Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim odbył się konkurs recytatorski. Motywem przewodnim projektu było hasło: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła (Wisława Szymborska). Główna idea TKJ polega na stworzeniu jak najliczniejszemu gronu odbiorców (przede wszystkim uczniom ze wszystkich poziomów edukacyjnych) możliwości uczestnictwa w ciekawych spotkaniach z językiem polskim.

Fotorelacja!!!

Uczniowie z terenu Miasta i Gminy Piekoszów podjęli trudne wyzwanie i zmierzyli się z wymagającą twórczością naszej wspaniałej noblistki. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, recytatorzy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami, a jury miało niezwykle trudne zadanie i w czasie burzliwych obrad wyłoniło zwycięzców:

Kategoria klas IV – VI:

  1. miejsce: Magdalena Ciszek
  2. miejsce: Julia Marzec
  3. miejsce Natalia Smolarczyk, Irmina Pik

wyróżnienie: Zofia Ściegienna, Maria Myszura

Kategoria klas VII – VIII:

  1. miejsce: Aleksandra Wijas
  2. miejsce: Wiktoria Wychowaniec
  3. miejsce: Hanna Wijas, Alicja Dula

wyróżnienie: Julia Kowalska, Maja Zapała

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom, którzy wykazali się wielkimi umiejętnościami. Każdy z obecnych otrzymał wspaniałe nagrody z rąk Dyrektora Agaty Skalskiej. Nad przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: Teresa Piotrowska i Sylwia Giemza.

Te wpisy mogą Cię zainteresować

Skip to content