Jasełka bożonarodzeniowe w naszej szkole

W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. W progi naszej placówki zawitali wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta i Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek, Ksiądz Proboszcz parafii Rykoszyn Tadeusz Lalewicz, Kierownik Referatu Edukacji i Obsługi Placówek Oświatowych w Piekoszowie Justyna Robak, Radny Rady Miasta i Gminy Piekoszów Zdzisław Grosicki, Sołtys Rykoszyna Waldemar Kotwica, Prezes OSP Sławomir Majcherczyk, Naczelnik OSP Stanisław Nowak, Zastępca Prezesa OSP Marcin Skwarek, Przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Rykoszynie Danuta Kotwica, Przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły Anita Podsiadły i Przemysław Błoński oraz rodzice uczniów.

Fotorelacja!!!

Punktem kulminacyjnym spotkania było przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Jasełka tu i teraz”, przygotowane przez uczniów klasy IV pod opieką Iwony Wijas i we współpracy ze szkolnym chórem prowadzonym przez Jolantę Świebodzką. Młodzi aktorzy dołożyli wielu starań i z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękna dekoracja, kostiumy oraz kolędy i świąteczne piosenki stworzyły niezapomniany klimat, wprowadzając wszystkich w atmosferę Narodzenia Pańskiego.

Wspaniale na scenie zaprezentował się także Dziecięcy Zespół Ludowy „Skowroneczki”, którym kieruje Jolanta Hajduk oraz uczniowie wykazujący uzdolnienia muzyczne: Amelia Podsiadły z klasy VIII oraz duet Oliwia Czechowicz i Lena Kowalska.

Aktorzy i wokaliści otrzymali gromkie oklaski od publiczności i gratulacje od zaproszonych gości.

Na zakończenie spotkania nie zabrakło ciepłych i serdecznych życzeń, które złożyli Dyrektor Szkoły Jolanta Laskowska oraz zaproszeni goście.